Monthly Archives: Nisan 2010

Nako angora şal

Gül kurusu renkte düz örülmüş bir şal örneği üzerindeki çiçekler tığ ile örülüp dağınık yada istediğniz şekilde dikebilirsiniz incileride çiçeklerin üzerine dikiyoruz KULLANILAN MALZEME:Nako angora yün ipi 3.5 numara şiş

2008 yeni tepsi örtüsü dantel oyası

Dantel: Size son derece şık bir tepsi örtüsü dantel örneği. Bu modeli kendim uydurdum . Çok farklı ve yeni bir model. Pulun etrafına batarak oluşan bir örnek. Alttaki resimlerde ayrıntılarını görebilirsiniz. Bu modeli bir günde ördüm. Bu örnekle daha farklı takımlar deneyebilirsiniz Vitrin takımınada çok güzel olabilir Bu günlerin modası pullu örtüler değilmi işte size… Read More »

Boncuklu pullu tepsi dantel modeli

Daha önce ördüğüm pullu tepsi örtüsünü biraz daha değiştirerek yeni bir dantel modeli daha ördüm Tek farkı kenar kısmı örümcek yapıp üst kısmını sık iğne doldurdum her örümceğe bir boncuk koydum biraz uğraştıran bir model ama özellikle akşam gelen misafirlerinize pırıl pırıl parlayan pullu boncuklu dantel tepside servis yapmak çok güzel olur Boncuklu pullu tepsi… Read More »

Lif Modelleri Lif Örnekleri Elbezi Örgüleri

Lif , lif örnekleri , yeni tarifler, hamam takımı örgüsü ,banyo örgüsü, banyo da kullanılan örgü çeşitleri Gülten teyzeden aldığım yeni lif modeli Zincir çekilir belirli bir noktaya 3 trabzan 2 zincir aynı noktaya 3 trabzan şekline yapılır. İkinci sırada her trabzanın arkasından trabzan yapılarak 6 trabzan aynı anda çekilerek birleştirilir. 5 zincir çekip araya… Read More »